reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 16 kwietnia 2015

Apple kupiło producenta aparatów do smartfonów

Amerykański koncern przejął izraelską firmę LinX Computational Imaging Ltd., producenta miniaturowych aparatów fotograficznych do urządzeń mobilnych. Wartość transakcji to około 20 mln USD.
Rzecznik firmy Apple potwierdził informację o przejęciu, mówiąc, że: „Apple od czasu do czasu kupuje niewielkie firmy technologiczne, ale zazwyczaj nie omawiamy naszych celów i planów”.

Jak donosi „The Wall Street Journal” powołując się na informacje osób związanych ze sprawą, cena przejęcia to 20 mln USD.

LinX Computational Imaging zajmuje się rozwojem i produkcją miniaturowych aparatów fotograficznych montowanych w smartfonach i tabletach. Jak informuje firma, dzięki zastosowaniu szeregu sensorów, które jednocześnie wychwytują obrazy oraz stosując odpowiednie algorytmy możliwe jest szacowanie głębi i tworzenie trójwymiarowych obrazów.

---
Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2