reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir melnik dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

Amica zwiększa moce produkcyjne

Amica Wronki S.A. oddała do użytku nową halę produkcyjno-magazynową w swojej fabryce we Wronkach, w której docelowo stanie 8 nowoczesnych linii montażowych.

Nowa inwestycja ma pozwolić na wzrost mocy produkcyjnych do 1,6 mln sztuk kuchni i piekarników w ciągu roku i tym samym przybliżyć firmę do zrealizowania celu podwojenia przychodów. 18 milionów złotych, 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ponad 200 nowych miejsc pracy – to liczby określające w skrócie skalę inwestycji realizowanej przez Amikę. Całość inwestycji, której koniec zaplanowano na 2018 r., realizowana jest w kilku etapach. Pierwszy to rozbudowa powierzchni produkcyjnej, kolejny to powiększenie istniejącej powierzchni magazynowej oraz doposażenie i modernizacja obecnego parku maszynowego. Nowo wybudowana hala na początek będzie pełniła rolę hali produkcyjno-magazynowej, w której składowane będą wyroby gotowe. Równolegle zostanie uruchomiona w tym miejscu automatyczna linia produkcji rur gazowych i montaż podzespołów. Docelowo w hali zostanie zainstalowanych 8 nowoczesnych linii montażowych, dzięki którym zostaną zwiększone moce produkcyjne sprzętu grzejnego.
- Nowa hala to jeszcze większe moce produkcyjne i korzyści dla regionu. Zakładamy, że w ramach realizowanego do 2018 r. projektu, znajdzie u nas zatrudnienie ponad 200 osób – mówi Marcin Bilik, pierwszy wiceprezes Amiki ds. operacyjnych. - Ukończenie inwestycji ma pomóc Amice utrzymać dotychczasową silną pozycję na rynku AGD w Polsce oraz odpowiednio przygotować się na planowane wejście z naszymi produktami na nowe rynki zachodnie – dodaje.
Budowa hali kosztowała Amikę 15 mln złotych. Na zautomatyzowane gniazdo produkcji rur gazowych przeznaczono kolejne 3 mln zł. Następne planowane wydatki związane są ze zwiększeniem we Wronkach poziomu produkcji do 1,6 mln szt./rok, a co się z tym wiąże z zakupem odpowiedniej technologii. Firma planuje inwestycję na ten cel na łączną kwotę ponad 50 mln złotych do roku 2016. Dalsze wydatki, związane z rozwojem sfery produkcyjnej, technologicznej i infrastrukturalnej, przewidziane na lata 2017-2018 szacowane są na kolejne dziesiątki milionów złotych. Budowa hali produkcyjno-magazynowej rozpoczęła się we wrześniu 2014 r, a zakończyła w marcu 2015 r., oddając obiekt do użytku w założonym terminie. Obecnie powierzchnia fabryki we Wronkach to 12,5 ha (powierzchnie kryte i odkryte). Nowa hala to ponad 1 ha zajętej przestrzeni, w planach jest również zagospodarowanie kolejnych 2,5 ha, co w rezultacie da powierzchnię około 9 ha pod dachem.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 21 2019 21:58 V13.3.9-2