reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuriy chaban dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 kwietnia 2015

Pół miliarda złotych od NCBR na demonstratory nowych technologii

Na wsparcie firm w zakresie prac rozwojowych, które zwieńczone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów w programie „Demonstrator” Centrum przeznaczyło 500 mln zł.
– Jednym z głównych problemów polskiej innowacyjności są trudności z wdrażaniem pomysłów na rynek. Naszą ideą jest więc zasypywanie doliny śmierci. Ten program z niebagatelnym budżetem jest w stanie wesprzeć projekty w finalnej fazie badawczej. Dzięki temu ich wdrożenie na polskie i zagraniczne rynki może zostać realnie przyśpieszone, co w świecie innowacji ma niebagatelne znaczenie – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Konkurs programu „Demonstrator” jest organizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO Inteligentny Rozwój „Prace B+R przedsiębiorstw związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/ demonstracyjnej”. Dzięki wsparciu z NCBR stawiające na innowacje firmy będą mogły przetestować będące efektem prac badawczo-rozwojowych produkty, usługi i technologie przed ich wprowadzeniem na rynek.

– Stawiamy na konkretne efekty polskich innowacji. Naszym celem jest, aby polskie firmy zdobywały i utrzymywały przewagę konkurencyjną w oparciu o efekty prac badawczo rozwojowych. Środki z NCBR umożliwią najlepszym z nich realizować wybiegające w przyszłość projekty, które będzie można sprawdzić i przetestować w wersji demonstracyjnej – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBR.

Budżet konkursu to 500 mln zł. O dofinansowanie będą mogły się ubiegać zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Nabór wniosków będzie trwał od 7 maja do 22 czerwca.

Ogłoszenie konkursu w ramach PO Inteligentny Rozwój poprzedził pilotażowy konkurs „Demonstrator + ”, który NCBR realizowało w 2013 roku. W jego ramach wsparcie z NCBR w wysokości ponad 420 mln zł uzyskało 45 projektów, a środki własne wniesione przez przedsiębiorców celem współfinansowania projektów wyniosły aż 330 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1