reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© albert lozano dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 kwietnia 2015

Powstanie hulajnoga napędzana energią słoneczną

BASF i Floatility nawiązały partnerstwo w celu opracowania ultralekkiej, napędzanej energią słoneczną hulajnogi elektrycznej.
Hulajnoga „e-floater” ma ważyć poniżej 12 kilogramów i będzie zbudowana w ponad 80% procentach z kompozytów i tworzyw sztucznych wyprodukowanych przez BASF. Firma BASF dostarczy różnorodne tworzywa sztuczne i będzie wspierała projekt rozbudowanym potencjałem rozwojowym. Do zbudowania większości konstrukcji e-floatera użyte zostaną różne gatunki materiału Ultramid (poliamid) wzmacnianego włóknem szklanym.

W ramach obchodów 150-lecia istnienia firmy, które przypada w 2015 rok, BASF uruchamia wraz z partnerami globalny program „współtworzenia” skoncentrowany na tematyce energii, żywności i życia w miastach. Zgodnie z założeniami programu, wspólny projekt rozwojowy BASF i Floatility ma na celu połączenie materiałów i wiedzy BASF z innowacyjnymi zdolnościami Floatility w celu rozwiązania podstawowego wyzwania środowiska miejskiego: podróży krótkodystansowych.

- Współpraca z BASF umożliwia nam opracowanie nowoczesnego, przyszłościowego rozwiązania z zakresu „mobilności na żądanie”, służącego do poruszania się po mieście na krótkich dystansach. Dzięki temu e-floater będzie kluczem do zagwarantowania, by krótkie przejazdy były wygodniejsze, szybsze, tańsze i bardziej ekologiczne – powiedział Oliver Risse, założyciel i prezes Floatility. Hulajnoga pozwoli zlikwidować problem „ostatniego kilometra” pomiędzy domem lub centrum miasta, a najbliższym punktem transportu publicznego.

---
Źródło: BASF

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1