reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nickondr dreamstime.com Wiązki | 07 kwietnia 2015

Dinos Investment kupuje większościowy udział w Darekonie

Dinos Investment przejął 53% udziałów w Darekon Group Oy, poprzednio będących własnością funduszu Sentica Partners. Polski zakład Darekonu w Lublewie pod Gdańskiem zajmuje się produkcją wiązek.
Dinos to firma rodzinna Kai oraz Henriego Orpo, którzy staną się tym samym największymi właścicielami Darekonu z 97% udziałów.

- W czasie, gdy Sentica była właścicielem firmy Darekon, sprzedaż netto wzrosła o ponad 65%, co uważamy za świetne osiągnięcie w trudnych warunkach rynkowych – powiedział Christer Niemi z firmy Sentica. Niemi podkreślił także wzrost zyskowności oraz fakt, że cele postawione w roku 2008, które zakładały rozwój działalności zarówno w Finlandii oraz zagranicą zostały spełnione.

Obecny układ właścicielski zagwarantuje rozwój Darekonu zarówno w Finladii, jak i na rynkach zagranicznych. -Darekon ma dobrą strategię rozwoju oraz wykwalifikowany i zmotywowany personel, co stanowi kluczowe czynniki niezbędne do odniesienia sukcesu – powiedział CEO Darekonu Kai Orpo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1