reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Motors Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2015

Tesla uruchomi produkcję w Chinach

Elon Musk zapowiedział, że w ciągu trzech lat chce uruchomić produkcję samochodów elektrycznych w Chinach.
Kalifornijski producent samochodów elektrycznych rozpoczął sprzedaż w Chinach w połowie 2013 roku, a pierwsze dostawy zostały zrealizowane w kwietniu ubiegłego roku. Jednak mimo obiecujących perspektyw, sytuacja na chińskim rynku nie okazała się jednak zbyt korzystna i jak powiedział Elon Musk, CEO firmy Tesla, Chiny „są jedynym miejscem na Ziemi, gdzie mamy zapasy”. Tesla musi przede wszystkim przełamać niechęć Chińczyków wynikającą z niepewności dotyczącej ładowania baterii. Jest to szczególnie ważne wśród klientów, którzy spędzają długie godziny stojąc w korkach.

Elon Musk podkreślił jednak, że firma myśli o Chinach w sposób długoterminowy i nadal wierzy w chińskich konsumentów. Tesla zamierza budować infrastrukturę stacji ładowania oraz inwestować w rozwój sieci sprzedaży i serwisu.

---
Źródło: globaltimes.cn

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2