reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 marca 2015

Sonel optymistycznie wchodzi w 2015 rok

Sonel chce w 2015 roku poprawić wyniki i planuje inwestycje głównie w prace badawczo-rozwojowe.
- Na 2015 rok rok patrzę z optymizmem. Pierwszy kwartał pozwala przypuszczać, że poprawimy nasze tegoroczne wyniki rdr. Najlepszym okresem będą tradycyjnie ostatnie miesiące roku. Planujemy mocniej wejść na rynki indyjski, turecki, australijski, chiński. Tegoroczna sprzedaż eksportowa może stanowić około 50 proc. przychodów – mówi w portalu akcjonariat.pl Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela. Krzysztof Wieczorkowski pozytywnie ocenia działalność indyjskiej spółki, która generuje już zauważalne przychody i powoli zbliża się do wypracowywania zysków. W tej chwili firma zatrudnia 4 osoby, ale w miarę wzrostu sprzedaży liczba pracowników będzie się zwiększać. - Perspektywy rynku indyjskiego są znakomite. Szalenie szybko się rozwija. Ten kraj w tej chwili dużo inwestuje w energetykę, czyli sektor w którym jesteśmy najlepiej zorientowani i dla którego dedykujemy większość naszych produktów. Myślę, że w ciągu kilku lat będziemy rozwijać się bez żadnych zagrożeń – mówi prezes Sonela.

Jak informuje Wieczorkowski, tegoroczne środki na inwestycje zostaną przeznaczone przede wszystkim na prace badawczo-rozwojowe, tj. rozwój oprogramowania czy nowych wyrobów. Natomiast niewielka część zostanie przeznaczona na odtworzenie majątku (głównie chodzi o zużyte maszyny).

Sonel wspólnie z chińskim Holley Metering uruchomił spółkę Foxytech specjalizującą się w produkcji inteligentnych liczników. Linie produkcyjne są już gotowe, a uruchomienie produkcji zależy od wyników przetargów, w których startuje obecnie Foxytech. - Liczymy na wygranie co najmniej jednego z nich, aby móc nabierać doświadczenia w produkcji masowej – pod względem kosztowym i ogólnie organizacyjnym. Na chwilę obecną nie mamy potrzeby dodatkowej inwestycji w spółkę. Mamy wszelkie potrzebne maszyny i produkty niezbędne do produkcji – mówi Krzysztof Wieczorkowski.

Tegoroczny spadek sprzedaży na rynku rosyjskim szacowany jest nawet na 20-30 proc. rok do roku. Sonel zrekompensuje go między innymi dzięki dużemu kontraktowi, na ponad 20 mln PLN. - Nie przełoży się, co prawda na znaczną poprawę zysków, bo to niskomarżowy projekt, ale pomoże nam znacznie zrekompensować ubytek sprzedażowy na rynku rosyjskim. Główną siłą do dywersyfikacji źródeł przychodów będzie kilka projektów, które realizujemy w tak egzotycznych krajach jak Australia, czy Indie, dotyczących jakości energii. Wydaje mi się, że wygenerowana w ten sposób sprzedaż wystarczy na pokrycie spadku obrotów na rynku wschodnim – mówi prezes Sonela.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2