reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© edhar yralaits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 marca 2015

Apator przejmuje w Danii

Apator Powogaz przejmuje duńskiego producenta wodomierzy i ciepłomierzy, Miitors ApS.
Apator poinformował, że w dniu 24 marca 2015 r. spółka zależna Apator Powogaz zawarła z udziałowcami spółki Miitors ApS. z siedzibą w Danii warunkową umowę sprzedaży udziałów Miitors.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż 100% udziałów spółki Miitors, stanowiących 100% udziału w kapitale zakładowym Miitors. Cena nabycia udziałów wynosi 6,2 mln EUR (tj. 25,48 mln PLN), zaś całkowita cena na poziomie wartości przedsiębiorstwa (Enterprise Value) wynosi 7,0 mln EUR (tj. 28,76 mln PLN); różnicę stanowi refinansowanie pożyczek wobec udziałowców oraz inne dostosowania ceny.

Nabycie udziałów Miitors jest dla Apator Powogaz inwestycją o charakterze długoterminowym, a dotychczasowa działalność Miitors będzie kontynuowana. Źródłem finansowania nabycia aktywów będą środki własne Apator Powogaz.

Spółka Miitors działa w branży pomiarowej i zajmuje się projektowaniem nowoczesnych wodomierzy ultradźwiękowych do zimnej i ciepłej wody, przetworników przepływu oraz ciepłomierzy.

Skuteczność umowy została w praktyce uzależniona od spełnienia jednego warunku zawieszającego - wykonania lub anulowania warrantów subskrypcyjnych w kupowanej spółce. Płatność ceny nastąpi w momencie zamknięcia transakcji, tj. po ziszczeniu się warunku zawieszającego, co przewidywane jest na przełomie marca i kwietnia 2015 r. Umowa zawiera warunek rozwiązujący polegający na tym, że w przypadku nieziszczenia się warunku zawieszającego najpóźniej z dniem 30 maja 2015 r. umowa ulega rozwiązaniu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2