reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sikorsky Przemysł elektroniczny | 26 marca 2015

Nowe perspektywy przed WZL Nr 2 w Bydgoszczy

Konsorcjum Sikorsky Aircraft i PZL Mielec – wraz z siecią dostawców obu firm - podpisały porozumienie z WZL nr 2, regulujące zakres współpracy w przypadku zwycięstwa w przetargu na nowy śmigłowiec dla WP.
W przypadku zwycięstwa Sikorsky / PZL Mielec w przetargu, w Bydgoszczy zostałoby stworzone centrum serwisowania i napraw kluczowych części, zespołów i komponentów awioniki śmigłowca, takich jak: wielofunkcyjne wyświetlacze parametrów lotu, platforma inercyjna z wbudowanym modułem GPS czy blok systemu zarządzania lotem. Współpraca ta byłaby wspierana także przez dostawców Sikorsky, firmy Rockwell Collins, Honeywell oraz Esterline CMC Electronics.

Ewentualna realizacja tych planów oznaczałoby dla WZL-2 rozwój technologii i kompetencji w zakresie obsługi i napraw śmigłowców, w tym modernizację i wymianę parku maszynowego, urządzeń i sprzętu testowego, a co najważniejsze, pozwoli spółce kontynuować rozwój kompetencji w zakresie obsługi nowoczesnych śmigłowców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2