reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bahar bostanci dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 marca 2015

Wyniki Integer ostro w górę

Do końca roku 2016 Grupa Integer będzie musiała wyprodukować nawet do 16 tys. nowych paczkomatów.
Grupa Integer.pl SA – właściciel międzynarodowej sieci innowacyjnych paczkomatów InPost oraz kluczowego prywatnego operatora pocztowego w Polsce – wypracowała w 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 604,1 mln zł, co oznacza wzrost o 74% rok do roku. Skonsolidowany wskaźnik EBITDA wyniósł 34,8 mln zł. Spółka odnotował też stratę netto w wysokości -32,0 mln zł.

‘Z kolei Paczkomaty InPost w Polsce obsłużyły niemal o 100% przesyłek więcej w 2014 roku, a dzięki strategicznej współpracy z Allegro oraz znacznemu wzrostowi wolumenów sieć zostanie powiększona o kolejnych 600 maszyn w 2015 roku, dodatkowo zwiększymy pojemność już działających. W ubiegłym roku równie dynamicznie rozwijaliśmy się na rynkach zagranicznych‘ – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.

Na świecie – w różnych modelach biznesowych – funkcjonuje już ponad 4000 paczkomatów InPost. Budowa własnych sieci paczkomatów InPost na świecie jest realizowana przez spółkę easyPack we współpracy z funduszem PineBridge Investments, a jej plan rozwoju obejmuje uruchomienie 12 – 16 tys. maszyn w Europie do końca 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2