reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 marca 2015

Obroty Lena Lighting wzrosły o 10%

Wielkopolski producent oświetlenia w roku 2014 poprawił poziom przychodów i zysków, zapowiada dalszy rozwój w oparciu o technologię LED.
Lena Lighting SA to jeden z największych krajowych producentów oświetlenia, zatrudniający na koniec 2014 roku 120 osób. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rok 2014 Lena Lighting SA zamknęła przychodami na poziomie 111 mln zł: to o 10.3% więcej niż w roku 2013. Firma realizuje około 54% przychodów poza granicami Polski, głównie w pozostałych krajach UE, oraz 46% na rynku krajowym. Spółka zanotowała zysk netto w wysokości 10,0 mln zł, w porównaniu do 9,2 mln zł w poprzednim roku obrotowym.

Jak czytamy w Sprawozdaniu Zarządu za rok 2014, w nadchodzących latach spółka zapowiada rozwój oparty o rozszerzanie oferty oświetlenia LED:’Podstawowymi elementami strategii rozwoju Lena Lighting na najbliższe lata są […] utrzymanie wiodącej pozycji na rynkach zachodnioeuropejskich w zakresie profesjonalnych opraw przenośnych oraz rozszerzenie oferowanego asortymentu o oprawy oparte na źródłach światła typu LED’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2