reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Motors Przemysł elektroniczny | 20 marca 2015

Autonomiczne samochody Tesla

I jeszcze raz dzisiaj o autonomicznych samochodach, a to za sprawą Elona Muska, szefa Tesli, który uważa, że za 20 lat ludzie mogą otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.
Co prawda na razie na drogach rzadko można natknąć się na samochody bez kierowcy, ale zdaniem Elona Muska zmieni się to już całkiem niedługo. Według szefa firmy Tesla to ludzie stanowią zagrożenie na drogach, szczególnie w porównaniu do powstających właśnie w licznych laboratoriach samochodów autonomicznych.

Elon Musk zaapelował do producentów z branży motoryzacyjnej oraz do polityków o bardziej zdecydowane działanie na rzecz rozwoju technologii autonomicznych samochodów i zmian w prawie przyspieszających ich wprowadzanie do ruchu drogowego. Szef Tesli zapowiedział, że jeszcze latem tego roku wprowadzi autonomiczne technologie do swoich elektrycznych samochodów.

Z jednej strony trudno jest oddać robotowi panowanie nad kierownicą (która zresztą wcale nie musi stanowić elementu wyposażenia samochodu przyszłości), ale też widząc kolejnego wariata, który koniecznie musi wyprzedzić na trzeciego na podwójnej ciągłej, trudno nie oddać racji rozumowaniu Muska.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1