reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 23 marca 2015

Samsung: nowa pamięć flash 128 GB 3-bit NAND dla urządzeń mobilnych

Nowa 3-bitowa pamięć oparta na technologii NAND Embedded MultiMediaCard (eMMC) 5.0 o pojemności 128 gigabajtów (GB), jest przeznaczona na rynek masowy smartfonów i tabletów.
Choć w przypadku smartfonów najwyższej klasy przejście na pamięci o pojemności 128 GB w standardzie Universal Flash Storage (UFS) 2.0 lub eMMC 5.1 już trwa, teraz także w smartfonach klasy średniej można będzie zwiększyć pamięć do tej pojemności. Nowa 3-bitowa pamięć 128 GB eMMC 5.0 firmy Samsung przyspiesza ten proces jako rozwiązanie eMMC 5.0 o największej gęstości w swoim sektorze – pisze firma w komunikacie.

Nowa pamięć 128 GB eMMC 5.0 zapewnia sekwencyjny odczyt danych o prędkości 260 megabajtów na sekundę (MB/s) – a zatem taki sam poziom wydajności jak w przypadku pamięci MLC NAND eMMC 5.1. W przypadku operacji losowego odczytu i zapisu danych, pamięć ta może obsłużyć odpowiednio do 6000 IOPS (operacji wejścia/wyjścia na sekundę) i 5000 IOPS, co jest wartością wystarczającą do obsługi przetwarzania wideo o wysokiej rozdzielczości i dla zaawansowanej wielozadaniowości. Uzyskane prędkości IOPS są w przybliżeniu odpowiednio cztery i dziesięć razy wyższe niż prędkość typowej zewnętrznej karty pamięci.

Za sprawą nowej linii 3-bitowych pamięci eMMC 5.0 Samsung rozszerza swoją ofertę 3-bitowych pamięci NAND z dysków SSD, centrów danych, serwerów i komputerów PC na cały rynek mobilnych pamięci masowych. Firma Samsung będzie nadal poszerzała stosowanie 3-bitowej pamięci NAND Flash poprzez rozwijanie rozwiązań o wyższej wydajności i gęstości, a także wzmocnienie konkurencyjności oferowanych przez firmę pamięci.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1