reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 marca 2015

Jabil może kupić włoski zakład Ericssona

Rozmowy firm na temat sprzedaży zakładu w Marcianise, prowadzone wspólnie z włoskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, trwają już od dłuższego czasu. Podpisano porozumienie ze związkami zawodowymi.
Widomość o ewentualnej sprzedaży fabryki Ericssona w Marcianise, w prowincji Caserta nie jest zbytnim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wdrażany przez szwedzką spółkę plan oszczędnościowy i zapowiadane redukcje etatów w Szwecji i Niemczech. Nabywcą zakładu ma być Jabil, który przygotowuje właśnie plan biznesowy, zakładający rozwój produkcji oraz pozyskiwanie nowych klientów. Ericsson chce natomiast zachować swoje centrum badawczo-rozwojowe we Włoszech.

Warunki osiągniętego obecnie porozumienia firm Ericsson i Jabil ze związkami zawodowymi zakładają, że Jabil utrzyma zatrudnienie przynajmniej 335 pracowników do 2018 roku (z około 400 zatrudnionych w zakładzie osób). Pracownicy mają także zagwarantowane, że do 2019 roku nie będzie zwolnień grupowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1