reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 marca 2015

Hertz Systems kończy II etap projektu w ramach ESA

Firma Hertz Systems ukończyła właśnie kolejny etap projektu, realizowanego w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej, dotyczącego systemu monitorowania przewozu zwierząt.
System, który realizuje Hertz Systems, zapewni skuteczne monitorowanie transportu zwierząt. Składa się z oprogramowania, które będzie zainstalowane u przewoźników oraz u organów kontrolnych. Kierowca będzie fizycznie wyposażony w komputer, który zbiera dane min.: o temperaturze, wilgotności, prędkości poruszania się pojazdu, weryfikuje ilość przewożonych zwierząt czy ilość postojów na dokarmianie. System kontroluje wszystkie parametry, które określone są zgodnie z wymogami unijnymi. Dyrektywa UE będzie obowiązywać w Polsce od 2016 roku.

- Firmy, które aplikują o realizację projektów w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), nie muszą mieć w tej chwili know how w zakresie technologii kosmicznych. To czego potrzebują te firmy to inicjatywa i chęć realizacji projektów rozwoju swojego biznesu w oparciu o technologię satelitarną – przekonywał do współpracy polskie firmy Norbert Huebner z ESA podczas konferencji w Zielonej Górze.
- Jeżeli kierowca nie będzie przestrzegał obowiązujących przepisów, to takie nadużycia będą automatycznie wykrywane i rejestrowane. W systemie wykorzystywane są sensory satelitarne czyli GNSS, GPS a w przyszłości system Galileo, mamy więc do czynienia z najnowszą technologią - podkreśla dyr. generalny Hertz Systems, Z. Rafał Trzaskowski.- Będzie to kontrola firm transportujących zwierzęta ale również usprawnienie pracy przewoźników. Teraz używają dzienniczków, które wypisują ręcznie. Nowy, w pełni zautomatyzowany system, będzie zapisywał dane, przekazywał wytyczne oraz przypominał kierowcy o wymogach – dodaje.

System wdrażany przez Hertz Systems w ramach ESA ma być wykorzystywany w praktyce. Kolejnym etapem jego wdrożenia są testy u klientów na pojazdach. Założenie jest takie, że jeśli przejdą one pozytywnie to firmy te staną się klientami. W przyszłości system obejmie szerszy rynek.

---
Źródło: Hertz Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1