reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 marca 2015

Whirlpool finalizuje przejęcie Indesitu

Whirlpool przejął 60,4% akcji Indesit Company SpA za kwotę 758 mln EUR. Marka Indesit nie zniknie z rynku.
Indesit to jeden z najpoważniejszych graczy na polskim rynku z rozbudowaną bazą produkcyjną. Firma ma w Polsce dwa obszary produkcyjne w Łodzi i Radomsku. W łódzkich fabrykach Indesitu produkowane są lodówki, kuchenki, okapy kuchenne oraz komponenty plastikowe. W zakładach w Radomsku, wytwarza się pralki i zmywarki.

Dzięki fuzji amerykańskiego Whirlpoola z Indesitem powstanie największy producent AGD w Europie. Na razie nie wiadomo, czy w związku z przejęciem planowane są jakiekolwiek zmiany kadrowe, jednak jak pisze „Puls Biznesu”, Marc Bitzer, wiceprezes Whirlpoola bardzo wysoko ocenia wszystkie polskie fabryki i nie należy spodziewać się redukowania mocy produkcyjnych.

Polska jest prawdziwym gigantem pod względem produkcji AGD w Europie. W 2014 roku w naszym kraju wyprodukowano ponad 20 mln szt. dużego AGD. Ponad 85% całej produkcji trafia na eksport.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1