reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mablelo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 marca 2015

Stabilna sytuacja w AC S.A.

AC S.A. opublikowało wyniki roczne. Przychody i zyski są na zbliżonym poziomie co w roku ubiegłym.
-Pomimo niepewnej koniunktury gospodarczej oraz trudnych warunków zewnętrznych, udało nam się osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 169 mln PLN, tj. zbliżonym do roku ubiegłego, przy zysku netto o wartości 25,4 mln PLN – pisze Katarzyna Rutkowska, prezes spółki w liście do akcjonariuszy.

Sprzedaż eksportowa spółki przekroczyła w ubiegłym roku 100 mln PLN i wzrosła w stosunku do 2013 roku o ponad 6%. W 2014 roku spółka otworzyła placówkę w Peru i zauważa tam wysoką dynamikę wzrostu w odniesieniu do systemów autogaz. AC szacuje, że jej udział w rynku krajowym przekroczył 50%. Spółka podkreśla też, że w ubiegłym roku rozbudowała portfolio produktów do autogazu i wprowadziła do sprzedaży nową rodzinę produktów elektronicznych Q-generacja i mechanicznych. - W najbliższym czasie priorytetem będzie rozbudowa funkcjonalności naszych produktów i przygotowanie rozwiązań do pojawiających się nowych technologii na rynku motoryzacyjnych. Rok 2014 to istotny okres pod względem inwestycji obejmujących kluczową infrastrukturę produkcyjną oraz formy i narzędzia do produkcji nowych wyrobów. Na te inwestycje zapewniające nam właściwy potencjał rozwoju w kolejnych latach, wydaliśmy 7,9 mln PLN – informuje spółka.


© AC S.A.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1