reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filmfoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 marca 2015

Ericsson i Sony Mobile zwalniają w Szwecji

Ericsson zwolni 2 200 osób, największe cięcia planowane są w oddziale firmy w Sztokholmie, gdzie pracę straci 1 125 osób. Na początku tego tygodnia redukcje zapowiedziało też Sony Mobile.
Zwolnienia obejmą też oddziały Ericssona w Borås (200 osób), Göteborgu (140), Kumla (130), Linköping (120) i Karlskronie (85). Zakład w Karlskronie zostanie zamknięty.

Według informacji firmy, trwają negocjacje ze związkami zawodowymi, a wypowiedzenia będą wręczane w czerwcu. Zwolnienia są częścią planu oszczędnościowego, dzięki któremu uda się osiągnąć oszczędności na poziomie 1 mld USD.

To kolejna zła wiadomość ze Szwecji. W poniedziałek bowiem Sony Mobile zapowiedziało, że zwolni niemal połowę pracowników zakładu w Lund, czyli 1000 osób. Trwają rozmowy ze związkami.

W 2013 roku 400 osób straciło pracę w zakładzie w Lundy, po tym jak Sony Corporation przejęło udziały firmy Ericsson w Sony Ericsson i zmieniło nazwę na Sony Mobile Communications. Miesiąc temu firma zapowiedziała, że globalnie pracę straci 2 100 osób, czyli 30% pracowników spółki. Producent urządzeń mobilnych tylko w czwartym kwartale 2014 roku zanotował stratę 1,2 mld USD.

---
Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2