reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2015

Wykład AMB Technic na TEC Warszawa 2015

Podczas organizowanego przez evertiq.pl seminarium TEC Warszawa 2015 jeden z wykładów poprowadzi Marek Bernaciak z firmy AMB Technic, głównego sponsora imprezy.
Serdecznie zapraszamy na wykład Marka Bernaciaka z firmy AMB Technic, pt. „Wielozakresowe dozowanie płynów 1K i 2K w elektronice”. Będzie go można usłyszeć 21 maja 2015 roku podczas konferencji TEC Warszawa 2015, która odbędzie się w hotelu Sound Garden w Warszawie. Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się przez naszą stronę internetową.

evertiq.pl zaprasza na krótką rozmowę z Markiem Bernaciakiem, właścicielem firmy AMB Technic. AMB Technic. Firma specjalizująca się w dozowaniu płynów, jest głównym sponsorem TEC Warszawa 2015.

evertiq.pl: - O czym będzie wykład?

Marek Bernaciak: - Dozowanie płynów jest ciągle niedocenianym procesem w technologii montażu, również w elektronice, chociaż właśnie w elektronice dozowanie precyzyjne rozwija się najszybciej. W temacie prezentacji wywołujemy zagadnienie wielozakresowości, która jest oczekiwana jako rozwiązanie uniwersalne. Ma ona zabezpieczyć inwestycję przed zagrożeniem "nietrafnością", bo mit wielozakresowości ma się jak dotąd znakomicie.
Na bazie podstawowego parametru, jakim jest głębokość regulacji, spróbujemy pokazać zależności pomiędzy różnymi parametrami dozowania i zakresy, w jakich realnie można działać.

- Obecny czas to dla Pana okres podsumowań, między innymi dlatego, że firma AMB Technic obchodzi 20-lecie.

- Tak, stworzyliśmy tę firmę od zera i w tej chwili obsługujemy najpoważniejszych producentów w Polsce, również w branży elektronicznej. Zapewniamy naszym odbiorcom wszystko, co potrzebne w zakresie montażu przy użyciu płynów: dostawę maszyn, wdrożenie czy wykonanie próbnych serii, łącznie z usługami pakowania kontraktowego. Ale jednocześnie obchodzę rocznicę 25-lecia mojej pracy zawodowej na wolnym rynku.

- Pewnym podsumowaniem Pana pracy zawodowej jest książka „Klejenie tworzyw sztucznych”. Czy łatwo jest o publikacje dotyczące tej tematyki?

- Klejenie w ogóle jest technologią mało znaną. Publikacje na ten temat, to w większości skrypty akademickie, które zazwyczaj nie są mocno powiązane z praktyką. A ja w swojej praktyce zawodowej na co dzień spotykam się z ludźmi, którzy są rzuceni na głęboką wodę i którzy dostają zadanie, by zająć się klejeniem. Książka może być wówczas pomocna, ale chcemy zapewnić większe wsparcie w podobnych sytuacjach. Zamierzamy zaproponować klientom posiadającym maszyny Asymteca i Dimy usługę szkoleń, które odbywałyby się u nas w firmie. Będą one przeznaczone dla operatorów oraz inżynierów procesu, by mogli oni podsumować i odświeżyć wiedzę lub nauczyć się od nowa, jeśli właśnie rozpoczynają pracę na stanowisku operatorów maszyn.

Czasami zdumiewający jest fakt, że wielu inżynierów, oczekuje od płynów czy lakierów zachowania typowego dla np. obróbki skrawaniem, czyli trzymania wymiarów tak, jak to sobie zaplanowalibyśmy przy innych technologiach. Natomiast materiały płynne zachowują się w swoisty sposób i nie zawsze chcą zatrzymać się w tym miejscu, w którym my byśmy tego chcieli.

- Oferta firmy AMB Technic rozszerzyła się ostatnio o maszyny firmy Dima, wskutek przejęcia Dimy przez Nordson. Jakie zmiany czekają nas w związku z tą akwizycją?

- Przejęcie firmy Dima nastąpiło w wyniku inicjatywy firmy Nordson i skutek jest taki, że w jednej grupie menedżerskiej są teraz wszystkie systemy dozujące dla zaawansowanej elektroniki. Nordson uzupełnił w ten sposób ofertę o maszyny dla grupy klientów średniej wielkości, z mniej pokaźnymi budżetami.

Na razie trudno powiedzieć czy i jakie zmiany czekają nas jeśli chodzi o ofertę, ale dzięki połączonym siłom, Nordson będzie rozwijał nową koncepcję: chodzi o montaż takich elementów jak ekrany ciekłokrystaliczne razem z obwodami drukowanymi, poprzez złącza elastyczne. Rozwiązania tego typu są w tej chwili dopracowywane i myślę, że może to zainteresować wielu polskich producentów. A my szukamy nowych współpracowników i szkolimy serwisantów, by zapewnić naszym klientom jak najlepszą obsługę.

- Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1