reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 marca 2015

PZ Cormay chce podwoić kapitał zakładowy

Spółka zapowiedziała przeprowadzenie emisji akcji, która mogłaby nawet podwoić kapitał spółki.
Wśród projektów uchwał proponowanych na NWZ, które odbędzie się 2 kwietnia, znalazł się projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii K. Dzięki nowym walorom kapitał spółki mógłby powiększyć się nawet o 31,861 tys. PLN. Pozyskane środki miałyby być przeznaczone na finansowanie inwestycji.

Według skonsolidowanego raportu PZ Cormay za cztery kwartały 2014 roku przychody firmy wyniosły 100,3 mln PLN w porównaniu do 100,8 mln PLN w roku poprzednim. Strata netto wyniosła -17,64 mln PLN (zysk netto 4,63 mln PLN w 2013 roku), a strata operacyjna: -17,543 mln PLN, podczas gdy w 2013 roku odnotowano zysk 3,944 mln PLN.

Na odnotowane straty duży wpływ miały zdarzenia jednorazowe: dokonano odpisów aktualizujących wartość należności i zapasów na łączną kwotę 2,1 mln PLN oraz odpis aktualizujący pakiet reprezentujący 27% kapitału spółki zależnej Orphée –w wysokości 8.556 tys. PLN – czytamy w raporcie.

W lutym bieżącego roku PZ Cormay rozwiązał umowę ze spółką Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej, która zajmowała się budową nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W tej chwili prace zostały wstrzymane.

Natomiast jeśli chodzi o prace na analizatorami, to spółka spodziewa się, że pierwszym wdrożonym do sprzedaży urządzeniem będzie aparat hematologiczny Hermes. Obecnie trwa wewnętrzna walidacja analizatora i równolegle prace nad odczynnikami i przygotowaniem dokumentacji produktowej. Dostępność aparatu na rynku przewidziana jest na IV kwartał 2015 roku. W marcu 2015 roku przewidziane jest zakończenie prac nad prototypami analizatora biochemicznego EQUISSE. Wewnętrzna walidacja analizatora w laboratoriach PZ Cormay S.A. przewidziana jest II i III kwartał 2015. W tym czasie będą również trwały prace na linią odczynnikową. Wprowadzenie aparatu na rynek zaplanowane jest w IV kwartale 2015 roku.

Po zakończeniu w lutym 2014 etapu badawczego innowacyjnego analizatora Blue Box, trwają prace związane z przygotowaniem urządzenia do produkcji oraz prace badawcze związane z optymalizacją funkcjonalności i obniżaniem kosztu produkcji. Zgodnie z aktualnym harmonogramem wewnętrzna walidacja aparatu przewidziana jest na III i IV kwartał 2015, a zewnętrzna wraz z przygotowaniem dokumentacji CE zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku. Oznacza to również termin wprowadzenia analizatora na rynek do sprzedaży.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2