reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 marca 2015

Syndyk FagorMastercook zawiadamia prokuraturę

Do wrocławskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o działalności na szkodę spółki FagorMastercook – potwierdziła rzecznik prokuratury. Sprawa jest badana.
Syndyk Teresa Kalisz złożyła do wrocławskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, a dokładniej, jak podaje Gazeta Wyborcza, o wewnętrzną wycenę zakładu, szacowaną na 60-90 mln PLN.

Jak poinformował evertiq.pl Leszek Bąk, przewodniczący zakładowej Solidarności FagorMastercook, wycena została przygotowana na zlecenie Rady Wierzycieli przez dyrektorów i głównego księgowego firmy i odzwierciedla rzeczywiste możliwości pozyskania środków ze zbycia zakładu. Przewodniczący określa zarzuty syndyk jako niedorzeczne.

Z ostatniej chwili: Leszek Bąk poinfomował nas o wniosku syndyka o zamiarze rozwiązania umowy o pracę w trybie art .52 dla głównego księgowego i jednego z dyrektorów produkcji. Art. 52 mówi, że pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych, popełnienia przestępstwa lub zawinionej przez pracownika utraty uprawnień koniecznych do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.

Konflikt dotyczący wrocławskich zakładów FagorMastercook będących w upadłości narasta. Przypomnijmy, że zainteresowana kupnem firma Bosch oferuje 90 mln PLN. Niemiecki koncern chce zwolnić wszystkich pracowników, a potem ponownie zatrudnić około 500 osób. Syndyk Teresa Kalisz ocenia ofertę firmy Bosch jako niekorzystną i już kilkakrotnie odmówiła podpisania umowy kupna (wycena rzeczoznawców wynosiła ponad 300 mln PLN, ale przy kolejnej próbie sprzedaży w zeszłym roku została obniżona do 270 mln PLN). Przeciwko decyzji syndyk protestują pracownicy FagorMastercook.

W zakładach pracuje ponad 800 osób. Produkcja będzie trwała do kwietnia 2015 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1