reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Electronics Przemysł elektroniczny | 02 marca 2015

LG na targach MWC 2015

Dzisiaj w Barcelonie rozpoczęły się międzynarodowe targi Mobile World Congress 2015. Nie zabraknie tam oczywiście firmy LG, która zaprezentuje najnowsze smartfony, inteligentny zegarek i zestaw do wirtualnej rzeczywistości.
W najbliższych tygodniach firma LG Electronics rozpocznie ogólnoświatową sprzedaż najnowszego smartfona G Flex2. Nowy flagowiec LG najpierw pojawi się w USA, a następnie wejdzie do sklepów na kluczowych rynkach Europy i Azji. Charakterystycznie wyprofilowany LG G Flex2 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz P-OLED oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Jak informuje producent, samonaprawiająca się tylna ścianka potrafi w zaledwie 10 sekund zniwelować rysy powstające podczas codziennego użytkowania, a funkcja szybkiego ładowania pozwala na uzupełnienie baterii 3000 mAh do poziomu prawie 50% w nieco ponad pół godziny.

Na targach MWC 2015 LG zaprezentuje też serię smartfonów ze średniej półki: LG Magna, LG Spirit, LG Leon oraz LG Joy.

Kolejną nowością od koreańskiego producenta jest inteligentny zegarek LG Watch Urbane. Urządzenie powsstało na bazie tego samego, 1,3-calowego, okrągłego wyświetlacza P-OLED, który zastosowano w zegarku LG G Watch R. Wyposażono go jednak w obudowę z węższą ramką, która – jak podkreśla producent – nadaje mu smuklejszy i bardziej elegancki wygląd. Inteligentny zegarek LG wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz, pamięć 4 GB pamięci eMMC / 512 MB pamięci LPDDR2, baterię 410 mAh i zastosowano w nim system operacyjny Android Wear.

Uczestnicy targów mogą także zobaczyć i sprawdzić zestaw LG do wirtualnej rzeczywistości. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, które posiadają własny procesor i wyświetlacz, zestaw VR dla LG wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe smartfona G3. Konstrukcja urządzenia została dostosowana do charakterystycznej budowy telefonu. Konstrukcja urządzenia do wirtualnej rzeczywistości dla LG została oparta na Google Cardboard, który udostępniono w Internecie dla fanów projektów „Zrób to sam”. Neodymowy magnes pierścieniowy znajdujący się z boku obudowy VR dla LG współpracuje z wbudowanym w smartfon LG G3 żyroskopowym czujnikiem pola magnetycznego, dzięki czemu wybieranie aplikacji oraz przewijanie menu nie wymaga dotykania ekranu. Dodatkowo, by zestaw VR dla G3 był gotowy do użycia, wystarczy włożyć do niego smartfon. - Technologie wirtualnej rzeczywistości nadal znajdują się we wczesnej fazie rozwoju. Jesteśmy u progu zmian, które pozwolą na upowszechnienie dostępu do tej do niedawna zbyt drogiej technologii dla masowego odbiorcy - powiedział Chris Yie, wiceprezes i szef komunikacji marketingowej działu Mobile Communications firmy LG Electronics. Wykorzystując Google Cardboard damy dostęp do wirtualnej rzeczywistości konsumentom, ale także przekażemy tę technologię specjalistom, którzy pewnego dnia pokażą nam, jak może ona ulepszyć nasze życie”.---
Źródło: © LG Electronics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1