reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ermess dreamstime.com Nauka | 02 marca 2015

IBM szuka partnerów naukowych w Polsce

Zarządzanie projektami badawczymi i optymalizacja wyników prac badawczych – wkrótce na tym polu może dojść do współpracy polskich naukowców z amerykańskim koncernem.
Na roboczym spotkaniu w MNiSW pojawili się przedstawiciele firmy IBM Polska oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W dyskusji uczestniczył podsekretarz stanu w ministerstwie, prof. Włodzisław Duch.
– Istnieje wielkie pole do potencjalnej współpracy w najbliższych latach – zapewnił prof. Duch. – Oczekujemy na napływ dużych pieniędzy, na finansowanie współpracy nauki z biznesem, a nauka i technologia firmy IBM może być bardzo użyteczna społecznie.

Know-how IBM wykorzystany może być przez uczelnie i jednostki badawcze w zarządzaniu projektami B+R oraz infrastrukturą badawczą. IBM jest zainteresowany kontynuacją i rozwojem współpracy z NCBR i naukowcami w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Efektem współpracy byłby też program podnoszący poziom kwalifikacji związanych z zarządzaniem projektami badawczymi. Możliwa jest również budowa centralnego systemu służącego optymalizacji i skutecznej komercjalizacji wyników prac badawczych prowadzonych przez jednostki naukowe.

NCBR i IBM działały razem już przy projekcie SIMS – Science Infrastructure Management Support – finansowanym z funduszy strukturalnych. W ramach realizowanego przez NCBR projektu 120 naukowców i kierowników laboratoriów wyjechało na ok. miesięczne staże zagraniczne do jednostek badawczych zarządzających dużą infrastrukturą B+R lub do firm. Dodatkowo stażyści wraz z 60 pracownikami administracyjnymi wspierającymi realizację projektów B+R, korzystali z usług doradczych i szkoleń.

---
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1