reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 marca 2015

Fuzja NXP i Freescale

NXP Semiconductors i Freescale Semiconductor ogłosiły wczoraj podpisanie umowy połączenia obydwu przedsiębiorstw. Wartość powstałej firmy szacowana jest na nieco ponad 40 mld USD.
Zamknięcie transakcji planowane jest na drugą połowę 2015 roku. Połączone przychody NXP i Freescale wyniosą około 10 mld USD.

Akcjonariusze Freescale otrzymają 6,25 USD w gotówce oraz 0,3521 akcji NXP za każdą akcję firmy Freescale. To oznacza wycenę wartości Freescale na 11,8 mld USD, a właczając długi, cena zakupu Freescale wynosi 16,7 mld USD.

Firma, która powstanie w wyniku fuzji będzie liderem na rynku rozwiązań półprzewodnikowych dla branży motoryzacyjnej oraz mikrokontrolerów ogólnego przeznaczenia (MCU) – czytamy w komunikacie. Nowe przedsiębiorstwo chce też wykorzystać możliwości, jakie daje wzrastający popyt na rozwiązania bezpieczeństwa, telekomunikacyjne i przetwarzania danych.

Jest to czwarte przejęcie w branży półprzewodników w tym roku, największe co do wartości.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1