reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EURO-PARK MIELEC Przemysł elektroniczny | 18 lutego 2015

Dwa nowe zezwolenia w mieleckiej strefie

Pierwsze w 2015 roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE EURO-PARK MIELEC otrzymał Melex Sp. z o. o. Kolejną spółką, która zainwestuje w strefie jest ELMAT Sp. z o.o.
Spółka Melex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Historia firmy rozpoczyna się w 1971 roku, od uruchomienia produkcji wózków golfowych, przeznaczonych głównie na rynek USA, w ówczesnej fabryce samolotów WSK PZL Mielec.

Obecnie przedsiębiorca jest producentem ponad 100 różnych wersji pojazdów bagażowych, pasażerskich i specjalnych.

Firma funkcjonuje w mieleckiej SSE od 2004 roku. W ramach drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedsiębiorca planuje nową inwestycję szacowaną na ponad 7,5 mln PLN i utworzenie 10 nowych miejsc pracy.

ELMAT Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijający się producent w branży telekomunikacyjnej. W latach 2011-2013 spółka otworzyła Centrum Produkcyjno-Laboratoryjne na terenie Specjalnej Strefą Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC i uruchomiła jedną z najnowocześniejszych na świecie produkcję kabli światłowodowych.

W ramach udzielonego zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy przedsiębiorca zamierza rozbudować istniejący zakład oraz zakupić nowe maszyny, urządzenia i linie technologiczne do produkcji kabli światłowodowych nowej generacji.

W związku z planowaną inwestycją na terenie mieleckiej strefy przedsiębiorca deklaruje nakłady inwestycyjne w wysokości 20 mln PLN oraz utworzenie co najmniej 15 nowych miejsc pracy.

---
Źródło: EURO-PARK MIELEC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2