reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© solarseven dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2015

Samsung przedstawił mapę wdrożenia koncepcji Internetu rzeczy (IoT)

Do 2017 roku cały sprzęt komputerowy produkcji koncernu będzie gotowy do działania w ramach koncepcji internetu rzeczy. Samsung zamierza również zainwestować 100 mln USD w rozwój społeczności deweloperów.

Podczas wystąpienia otwierającego targi CES 2015 prezes i dyrektor generalny Samsung Electronics, BK Yoon nakreślił plany firmy dotyczące rozwoju internetu rzeczy. BK Yoon podkreślił, że IoT musi być ukierunkowany na potrzeby ludzi i odpowiadać ich stylowi życia. – Internet rzeczy nie koncentruje się na urządzeniach. Najważniejsi są w nim ludzie. Każdy człowiek znajduje się w centrum własnego technologicznego uniwersum, a wszechświat IoT będzie nieustannie dostosowywał się i zmieniał kształt odpowiednio do rzeczywistości, w której funkcjonujemy.
– Internet rzeczy ma szansę przekształcić nasze społeczeństwo, gospodarkę oraz sposób życia – przekonywał BK Yoon. – Naszym zadaniem jest wspólne działanie – w ramach branży oraz poszczególnych sektorów – na rzecz urzeczywistnienia niezwykle obiecującej idei internetu rzeczy.
BK Yoon przedstawił harmonogram wdrożenia koncepcji IoT w produktach Samsung. Do 2017 roku wszystkie telewizory Samsung będą urządzeniami IoT, a w ciągu pięciu lat cały sprzęt komputerowy koncernu będzie gotowy do działania w ramach koncepcji, co dodatkowo przyspieszy ekspansję dostępnych na rynku urządzeń IoT. BK Yoon podkreślił również istotną rolę deweloperów w tworzeniu IoT i ogłosił, że w 2015 roku firma Samsung zamierza zainwestować ponad 100 mln USD w rozwój swojej społeczności deweloperów. Rozszerzenie oferty urządzeń i komponentów IoT W erze IoT czujniki staną się jeszcze bardzie zaawansowane technicznie i precyzyjne, a kluczowe komponenty zostaną dodatkowo zminiaturyzowane i będą zużywać mniej energii. BK Yoon opisał zaawansowane czujniki Samsung, które są na tyle precyzyjne, by rozpoznać środowisko, w jakim znajduje się dana osoba, i zaproponować właściwe rozwiązanie bądź usługę. Samsung pracuje na przykład nad nowym czujnikiem działającym w trójwymiarze i wykrywającym nawet najdelikatniejszy ruch. Firma prowadzi również badania nad chipami, takimi jak ePOP (embedded package on package) czy bioprocesor, które dzięki niewielkim rozmiarom i niskiemu zużyciu energii znajdą zastosowanie w wielu różnych urządzeniach, szczególnie urządzeniach mobilnych i ubieralnych. – Rozszerzenie oferty urządzeń działających w ekosystemie IoT oraz komponentów, które zapewnią im zasilanie, to pierwszy krok w stronę urzeczywistnienia obiecującej wizji internetu rzeczy – zaznaczył BK Yoon. – [/i]Samsung już teraz może się pochwalić szeroką gamą urządzeń IoT. W zeszłym roku firma wprowadziła na rynek ponad 665 milionów produktów, a w tym roku liczba ta będzie jeszcze wyższa. Zaczęliśmy już korzystać z ogromnego potencjału, jaki tkwi w koncepcji połączenia urządzeń i wszystkich otaczających nas przedmiotów.[/i] Tworzenie otwartego ekosystemu Zdaniem BK Yoona oprócz urządzeń i komponentów IoT kluczowe znaczenie dla realizacji idei ma otwartość. Na scenie do BK Yoona dołączył Alex Hawkinson, dyrektor generalny SmartThings, który poparł wizję otwartej infrastruktury przedstawioną przez firmę Samsung. - Internet przedmiotów odniesie sukces tylko wtedy, gdy będzie miał charakter otwarty - przekonywał Hawkinson. - Wszystkie urządzenia, niezależnie od platformy, na której się opierają, muszą mieć możliwość łączenia się ze sobą. (...) --- Źródło: © Samsung
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1