reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 grudnia 2014

Vacon oficjalnie częścią grupy Danfoss

Po tym jak firma Danfoss nabyła ponad 90% udziałów firmy Vacon Fiński producent napędów AC stał się oficjalnie częścią grupy Danfoss. Firma Danfoss starała się o kupno firmy Vacon od września tego roku.
Firma Vacon, producent napędów AC, od 1 grudnia 2014 roku jest częścią Grupy Danfoss. We wrześniu 2014 Danfoss ogłosił wezwanie do akcjonariuszy Vacon z propozycją nabycia wszystkich akcji tej firmy. Pod koniec listopada, Danfoss uzyskał wszystkie wymagane zgody na połączenie obu firm od odpowiednich instytucji nadzoru i kontroli rynku oraz z sukcesem osiągnął cel wykupu ponad 90% udziałów firmy Vacon.

Dzięki włączeniu Vacon w strukturę, Danfoss umacnia swoją pozycję wśród światowych liderów na rynku przetwornic częstotliwości i rozwiązań napędowych AC. - Naszą ambicją jest bycie w czołówce firm globalnego rynku napędów AC. Jesteśmy przekonani, że prawdziwa wartość jest tworzona razem. Nowe przedsięwzięcie to miejsce, gdzie ludzie pracują razem, aby wspólnie tworzyć najlepsze produkty, aplikacje i usługi dla naszych klientów – stwierdził Niels B. Christiansen, prezes i dyrektor generalny(CEO) firmy Danfoss.

- Łącząc dwie silne i innowacyjne firmy zajmujące się napędami AC proponujemy klientom jeszcze bardziej konkurencyjną, innowacyjną i atrakcyjną ofertę. Połączenie sił oznacza również, że nowa firma będzie w stanie dalej inwestować zarówno w R&D jak i dział sprzedaży, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu w naszej działalności - stwierdził Vesa Laisi, prezes i dyrektor generalny Vacon.

Vesa Laisi po połączeniu firm obejmuje stanowisko prezesa nowego segmentu grupy Danfoss o nazwie Danfoss Drives.

---
Źródło: Danfoss
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-2