reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2014

Fairchild: „oszczędności nie są przyczyną zwolnień”

Wczoraj, cytując agencję Bloomberg, pisaliśmy o planowanych cięciach etatów i likwidacji dwóch zakładów Fairchild Semiconductor. W związku z zamieszczoną informacją, otrzymaliśmy następujące oświadczenie firmy, które publikujemy poniżej.
- Rzeczywiście w dniu 25 sierpnia 2014 r. Fairchild Semiconductor ogłosił plan przeorganizowania swoich zakładów produkcyjnych na całym świecie. Jednak przyczyną tych zmian nie są wprowadzane oszczędności – informuje Grzegorz Kamiński, Sales Account Manager firmy Fairchild Semiconductor.

- Przyczyny tych zmian to chęć, aby osiągnąć lepszą wydajność produkcji, poprawę jakości, niższe koszty dla naszych klientów i zwiększenie elastyczności łańcucha dostaw. W rezultacie Fairchild zamyka swoje 5 "i 6" linie w West Jordan, Utah i Bucheon, Korea, w celu skoncentrowania wysiłków produkcyjnych na bardziej ekonomiczne i bardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych 8". Część produkcji zostanie przeniesiona także na nowsze linie produkcyjne 6". Ponadto, zamknięcie zakładu montażu i testowania w Penang, Malezja ma na celu przeniesienie produkcji do bardziej zaawansowanych technicznie zakładów montażu. Transfer produkcji nastąpi zarówno do naszych fabryk jak i do podwykonawców ( foundries ). Te trzy obiekty będą nadal produkować części do momentu aż proces przeniesienia produkcji do nowych fabryk zostanie w pełni ukończony.

Ta restrukturyzacja naszej produkcja nie będzie miała wpływu na politykę EOL, która została wprowadzona przez Fairchild Semiconductor pod koniec 2013 roku.

Oczywiście nieuniknione jest, że w takim procesie cześć pracowników (...) straci pracę, ale jak jeszcze raz chcę podkreślić, przyczyną zmian nie są wprowadzane oszczędności. Powstałe oszczędności o których Państwo piszecie są wynikiem zmian.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2