reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 października 2008

Toyota kupuje ziemię w Invest Parku

WNP poinformował, iż ostatnim czasie Toyota Motor Manufacturing Poland nabyła ziemię znajdującą się na terenie Wałbrzyskiej SSE Invest Park
Toyota kupiła 9,5 hektara terenu i obecnie posiada już 50 ha niezabudowanych nieruchomości. Prezes TMMP twierdzi, że dziś nie ma żadnych planów dotyczących tego terenu. Nie wyklucza, że może być tam realizowany projekt związany z nowymi technologiami koncernu. TMMP ma już dwa zakłady w Polsce, jeden zlokalizowany w Wałbrzychu (produkcja skrzyń biegów), drugi w podstrefie Jelczu (silniki diesla).

Fabryka TMMP nie jest jedynym nowym zakładem w wałbrzyskim Invest Parku. Zakład za 2,6 mln euro uruchomiła również Toyota Europe Engineering & Maintenance, spółka córka japońskiego koncernu wykonująca formy do produkcji części samochodowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1