reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© roza-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

MODE S.A. realizuje nowe projekty

Gdańska spółka produkująca urządzenia do automatycznego generowania fotografii produktów i ich prezentacji 360° w pierwszej połowie 2014 roku odnotowała wzrost przychodów.

Przychody spółki MODE po dwóch kwartałach 2014 roku osiągnęły wartość niemal 1,8 mln PLN, w porównaniu do 1,226 mln PLN w analogicznym okresie roku poprzedniego. W tym samym czasie zysk netto zmalał z prawie 203 tys. PLN w Ip. 2013 roku do 183,8 tys. PLN w Ip. 2014 roku.

W drugim kwartale 2014 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 994,9 tys. PLN (627,13 tys. PLN w II kw. 2013 roku), a zysk netto na poziomie 38,4 tys. PLN (5,3 tys. PLN w II kw. 2013 roku).

Na osiągnięte w II kwartale 2014 roku wyniki znaczący wpływ miała realizacja trzech projektów dofinansowanych z funduszy celowych – czytamy w komunikacie spółki. W tym czasie MODE podpisała umowy dotyczące trzech programów:
  • 6.5.2 Branżowy Program Promocji BPP Ministerstwa Gospodarki – dotacja na promocję w branży muzealnej – budżet na poziomie 176 tys.PLN, z czego dofinansowanie w wysokości 132 tys. PLN,
  • Go_Global NCBiR – dotacja na internacjonalizację Photo Composer – budżet na poziomie 204 tys. PLN, z czego dofinansowanie w wysokości 174 tys. PLN,
  • POiG 1.4 NCBiR dotacja na badania i rozwój nowego urządzenia (produkt objęty tajemnicą handlową) – budżet na poziomie 1,4 mln PLN, z czego dofinansowanie na poziomie 740 tys. PLN.

Dwa pierwsze programy dotyczą bieżącej działalności, natomiast budżet z PO IG dofinansowuje prace badawczo-rozwojowe w firmie.

W przypadku programu 6.5.2 wydłużeniu uległa procedura uruchomienia dofinansowania (nie z winy spółki) i MODE, zgodnie z zasadą ostrożnej wyceny, nie wykazała należnej kwoty dofinansowania. Spowodowało to obniżenie wyniku netto w II kwartale o około 64 tys. PLN. Kwota ta zasili spółkę w III kwartale 2014 roku – czytamy w raporcie okresowym.

Spółka informuje również o rozpoczęciu współpracy z nowymi partnerami w handlowymi w Izraelu, Francji i USA oraz o rozpoczęciu nowego projektu dystrybucyjnego, który na tym etapie objęty jest tajemnicą handlową.

---
Spółka © MODE S.A. rozpoczęła działalność w 2008 roku, gdy po raz pierwszy odbyła się prezentacja koncepcji urządzeń MODE podczas targów biżuterii artystycznej w Las Vegas. Właśnie branża jubilerska pozwoliła na rozwój firmy, która już wkrótce zaczęła sprzedawać swoje urządzenia dla sektorów sprzedaży i marketingu, badań i rozwoju, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, multimediów, e-commerce czy serwisów online. MODE oferuje rozwiązania do fotografii produktowej, wizualizacji cyfrowej, a także narzędzia do prac konserwatorskich przy ochronie zabytków oraz dla rynku medycznego i kosmetycznego. Spółka zatrudnia 13 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1