reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

Nowy budynek centrum grafenu ITME coraz bliżej

Umowy na realizację I etapu projektu „Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii” podpisano wiosną tego roku, trwają rozmowy na temat wykonania II etapu.

Marszałek Adam Struzik spotkał się w lipcu z władzami Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie by rozmawiać m.in. na temat realizacji II etapu projektu „Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii”, w ramach nowej perspektywy finansowej RPO WM 2014–2020.

Umowę na realizację I etapu budowy centrum z uwzględnieniem przewidywalnego kosztu około 9 mln EUR podpisano w marcu 2014 roku. Wybudowanie całości pochłonie około 25–30 mln EUR. II etap będzie polegał na wybudowaniu nowego budynku laboratoryjnego, w którym zostanie ulokowana główna część centrum z nowoczesnymi laboratoriami, pracowniami specjalistycznymi, salami konferencyjnymi. Powstałe laboratoria z pracowniami wyposażone zostaną w infrastrukturę technologiczną i badawczą.

Centrum będzie prowadzić badania nad metamateriałami, kryształami fotonicznymi, nanokompozytami, a w szczególności nad grafenem. Powstanie ono na bazie istniejących już laboratoriów instytutu. Zostaną one w tym celu wyremontowane oraz wyposażone w nowoczesną aparaturę badawczo-naukową oraz niezbędną dla prowadzenia badań infrastrukturę informatyczną.

Całkowita wartość projektu to 42,5 mln EUR. Zakończenie przedsięwzięcia przewidziane jest na wrzesień 2015 roku.

---
Źródło: © rpo.mazovia.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1