reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Loewe Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

Loewe będzie jednak produkować w Niemczech

Producent telewizorów zza zachodniej granicy, który planował przeniesienie sporej części produkcji poza Niemcy, ogłosił zmianę strategii.

Loewe zapowiadał przeniesienie produkcji za granicę, by ograniczać koszty, ale ostatecznie firma postanowiła o tym, że większość produktów będzie nadal powstawała w Niemczech. - Jeśli chodzi o nasze główne linie produkcyjne zamierzamy trzymać się rozwiązania „made in Germany” – powiedział Mark Huesges, współwłaściciel i jeden z prezesów firmy Loewe w wywiadzie dla agencji [i]Reuters. Zatrzymanie produkcji w Niemczech oznacza, że pracę w zakładzie firmy w Kronach straci mniej osób niż zakładano. Do tej pory Loewe zredukowało załogę do nieco ponad 400 osób z ponad 1000.

Huesges mówił też, że nie będzie produktów Loewe z dolnej półki. Telewizory oferowane przez niemiecką spółkę mają być luksusowe, ale w rozsądnych cenach.

Loewe w 2013 roku ogłosiło partnerstwo z chińską firmą Hisense. Dzięki tej współpracy firma chce dotrzeć do konsumentów w Azji ze swoimi produktami klasy premium.

Niemiecka spółka ogłosiła upadłość w zeszłym roku, a wiosną 2014 roku firmie udało się znaleźć inwestora – monachijską firmę Stargate Capital. Stargate Capital specjalizuje się w przejmowaniu przedsiębiorstw w trudnej sytuacji rynkowej, zapewniając im finansowanie oraz pomoc w zarządzaniu.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2