reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© yuriy-chaban-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2014

BASF inwestuje w elastyczną elektronikę

BASF wydał 1 mln EUR na firmę SmartKem, która oferuje organiczny atrament półprzewodnikowy używany np. przy produkcji elastycznych ekranów OLED.

Atrament opracowany przez walijską firmę SmartKem jest używany przy wykonywaniu drukowanych tranzystorów TFT, które służą do produkcji elastycznej elektroniki, takiej jak chociażby zginalne ekrany OLED.

- Przyszłość należy do elastycznych wyświetlaczy. Pierwsze takie smartfony są już na rynku. Nasza inwestycja w SmartKem to ważny krok dla firmy w przyspieszeniu komercjalizacji tej innowacyjnej technologii – powiedział Dirk Nachtigal, dyrektor zarządzający BASF Venture Capital.

Łączna kwota wsparcia firmy SmartKem wynosi 3 mln EUR, z czego BASF Venture Capital zainwestował 1 mln EUR, a pozostałą kwotę wyłożyli Octopus Investments i Entrepreneurs Fund.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2