reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SmartThings Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2014

Samsung inwestuje w automatykę domową

Koreański koncern przejmuje firmę SmartThings działającą w dziedzinie rozwiązań Internet of Things. Kwota transakcji nie została podana do oficjalnej wiadomości, ale ocenia się ją na 200 mln USD.

Start-up SmartThings powstał w 2012 roku. Rozwiązania firmy umożliwiają zarządzanie urządzeniami domowymi podłączonymi do sieci przy pomocy smartfona lub kontrolera. - Od początku naszym celem było opracowanie platformy dostępnej dla każdego i przemiana każdego domu w inteligentny dom – powiedział Forbes Alex Hawkinson, CEO i założyciel spółki. - Ta transakcja umożliwi nam przejście na masową skalę –- dodał Hawkinson.

Firma pozostanie niezależną spółką i będzie wypuszczała produkty pod własną marką, ale będzie działać w ramach Samsung Open Innovation Centre. Jak dokładnie będzie wyglądało partnerstwo między Samsungiem i SmartThings pozostało jeszcze do ustalenia, ale dzięki temu przejęciu Samsung dołącza do coraz szerszego grona firm wyraźnie zainteresowanych rynkiem automatyki domowej. Najgłośniejszą transakcją przejęcia tego typu było kupno firmy Nest przez Google za 3,2 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1