reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© william87-dreamstime.com Nauka | 20 sierpnia 2014

Kolejny sukces polskich studentów

Badawczy Robot Głębinowy wykonany przez przedstawicieli Studenckiego Koła Astronautycznego w ramach projektu ERIS zwyciężył w międzynarodowych zawodach Black Sea ROV, odbywających się w Rumunii.

Black Sea ROV (Remotely Operated Vehicle – zdalnie sterowany pojazd podwodny) to zawody odbywające się w Konstancy nad Morzem Czarnym. Biorące w nich udział maszyny musiały wykonać szereg zadań, m.in. przepłynąć pod wodą tor przeszkód i wyłowić z dnia zbiornika różne obiekty. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: licea oraz szkoły wyższe.

- Z powodu nadchodzącego sztormu i złych warunków pogodowych zawody zostały przesunięte na dzisiaj. Bardzo miło jest nam ogłosić, że pomimo wielu trudności odnieśliśmy sukces i zwyciężyliśmy w kategorii uniwersyteckiej! Dziękujemy przede wszystkim naszym sponsorom za wsparcie i umożliwienie nam wyjazdu oraz wszystkim osobom trzymającym kciuki za mnóstwo pozytywnej energii i motywacji. Było ciężko, ale udało się! – napisali studenci PW na profilu projektu ERIS w serwisie społecznościowym Facebook.

Projekt ERIS to nie tylko Badawczy Robot Głębinowy. Studenckie Koło Astronautyczne w ramach projektu skonstruowało wcześniej robota księżycowego Husar oraz łazika marsjańskiego Ares.

---
Źródło:© Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1