reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2014

GE może sprzedać dział AGD Electroluksowi

Szwedzka spółka AB Electrolux potwierdziła, że jest w trakcie rozmów dotyczących ewentualnego kupna biznesu AGD od firmy General Electric.

Inni chętni do zakupu działu AGD amerykańskiego koncernu to start-up Quirky, który chce połączyć siły z firmami private-equity (jedną z nich jest Blackstone Group) – pisze Bloomberg powołując się na anonimowego informatora związanego ze sprawą. Quirky zajmuje się realizacją projektów zgłaszanych przez społeczności internetowe. GE zainwestowało w zeszłym roku 30 mln USD w nowojorski start-up oraz udostępniło tysiące swoich patentów w ramach partnerstwa, którego celem był rozwój inteligentnych urządzeń domowych, takich jak klimatyzatory sterowane smartfonem. Rzecznicy firm Quirky i Blackstone odmówili komentarza.

Istniejący od 100 lat dział AGD Genral Electric jest wystawiony na sprzedaż po raz drugi. Poprzednia próba, pojęta 6 lat temu, zakończyła się fiaskiem. Według ekspertów cena transakcji może wynieść nawet 2 mld USD.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1