reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir majkic / dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2014

LUG pokazuje wzrost obrotów i inwestuje w LED

LUG SA rozpoczyna budowę nowej fabryki, skoncentrowanej wyłącznie na technologii LED, w której zatrudnienie znajdzie 50 osób.
Nowa fabryka LED

LUG SA rozpoczyna budowę nowej hali produkcyjnej i laboratorium rozwojowego w Nowym Kisielinie pod Zieloną Górą (zakład zlokalizowany jest na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE). Zakład ma zostać uruchomiony w drugiej połowie 2015.

‘Fabryka w Nowym Kisielinie będzie już drugą naszą inwestycją w ramach strefy ekonomicznej.
O zaletach tego rozwiązania przekonaliśmy się już w 2009 roku, gdy budowaliśmy pierwszy zakład niezbędny by skoncentrować produkcję i administrację w jednej lokalizacji. Tym razem chcemy rozwijać naszą produkcję komponentów LED, a lokalizacja w strefie ekonomicznej pozwoli nam nie tylko skorzystać z ulgi podatkowej, ale także otworzy pole do szerszej współpracy naukowej z ośrodkiem uniwersyteckim’
mówi Ryszard Wtorkowski, prezes i udziałowiec LUG SA.

Umowa z Generalnym Wykonawcą, firmą M&J sp. z o.o., na realizację inwestycji została podpisana 25 czerwca 2014 roku. W ramach pierwszego etapu realizacji, w 2015 roku zostanie uruchomiona baza laboratoryjno-rozwojowa z zespołem hal do produkcji elektroniki. Szacowana wartość tego etapu inwestycji, realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wynosi około 5 mln zł netto. Obecnie trwają prace geodezyjne, przygotowanie dokumentacji projektowej oraz uzbrajanie terenu, natomiast niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę ruszą prace budowlane. Na 2017 roku zaplanowano zakończenie drugiego etapu inwestycji w postaci m.in. zaplecza administracyjnego.

‘Nowoczesna baza laboratoryjna wraz z powierzchnią do produkcji elektroniki pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne w zakresie modułów i źródeł światła LED, co przełoży się na niemal nieograniczone możliwości wdrażania nowych, zaawansowanych technologicznie i projektowo opraw i systemów oświetleniowych o ponadprzeciętnej efektywności świetlnej. Uruchomienie tej fabryki będzie kolejnym przełomowym momentem w rozwoju firmy’ informuje Ryszard Wtorkowski.
Bardzo dobre pierwsze półrocze 2014

Jednocześnie, LUG SA pokazał bardzo dobre wyniki pierwszego półrocza 2014 (w nawiasie wyniki za 1H.2013 w tys. PLN):

- przychody ze sprzedaży 53 894,62 tys. PLN (48 480,19 tys. PLN)
- zysk operacyjny 1 916,23 tys. PLN (1 223,46 tys. PLN)
- zysk netto 1 491,18 tys. PLN (876,31 tys. PLN)

‘W I i II kwartale 2014 roku sprzyjała nam koniunktura gospodarcza oraz ogólna poprawa warunków prowadzenia biznes. Natomiast w kolejnych miesiącach istotnym bodźcem dla rozwoju europejskiej branży oświetleniowej będą środki z unijnego budżetu przewidzianego na lata 2014-2020 w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ponadto na początku sierpnia 2014 r. przyjęty został projekt nowelizacji prawa budowlanego, który znacznie uproszcza i przyspiesza procedury administracyjne oraz skraca proces wydawania pozwoleń na budowę, co może wpłynąć na szybkość realizacji wielu przyszłych projektów inwestycyjnych. […]Dynamika zysków r/r na poziomie 70 proc., a także wspomniane wcześniej pozytywne sygnały i bodźce nadchodzące z rynku, pozwalają nam formułować ostrożne, ale jednak pozytywne dla Grupy przewidywania dotyczące drugiej połowy roku 2014’ czytamy w raporcie za 2Q.2914 LUG SA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1