reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© FunBrush Przemysł elektroniczny | 14 sierpnia 2014

FunBrush: interesujący start-up z Poznania

Miłosz Cisowski i Adam Roszyk stworzyli innowacyjną szczoteczkę do zębów dla najmłodszych, zintegrowaną z grą komputerową.
Cała idea polega na tym, że maluch szczotkujący zęby, obserwuje jednocześnie odwzorowanie swoich ruchów w animowanej aplikacji. Zdobywa punkty, osiąga cele, bawi się – jednym słowem, stara się umyć zęby dokładnie. Jeśli tego nie zrobi, aplikacja to pokaże.

Po roku prac projektowych, twórcy start-up’a stworzyli w pełni funkcjonalny prototyp urządzenia. Trudność polegała na tym, iż szczoteczka przeznaczona dla najmłodszych musi być stosunkowo mała i lekka, tak więc na jednej płytce musieli ‘upchnąć’ akcelerometr, żyroskop, bluetooth oraz złącze USB. Integralną części projektu jest aplikacja, odwzorowująca ruchy osoby używającej szczoteczkę. Zobaczcie film, ukazujący sposób działania FunBrush:


© You Tube / FunBrush

Najpierw sama koncepcja została zaprezentowana na Microsoft Imagine Cup. Następnie, w maju 2014 twórcy FunBrush próbowali zdobyć fundusze na Kickstarterze. Niestety nie udało się: zgromadzili 980 £ z planowanych 40.000 £. Fundusze chcieli przeznaczyć na wyprodukowanie pierwszej partii 1.000 sztuk szczoteczki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1