reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikolai-sorokin-dreamstime.com Wiązki | 12 sierpnia 2014

Złe wieści dla PKC Sosnowiec

W ramach ogłoszonego programu zmian, fiński koncern zamierza ograniczyć produkcję w sosnowickim zakładzie.
Grupa PKC ogłosiła program zmian operacyjnych, obejmujący jednostki produkcyjne w Europie i Ameryce Południowej. Między innymi, PKC planuje centralizację produkcji w nowoczesnych zakładach koncernu w Serbii i na Litwie. Celem jest konsolidacja przeszło połowy zdolności produkcyjnych PKC w tych dwóch zakładach do końca 2016. Ponadto, w estońskim zakładzie w Keolia ma zostać stworzone centrum NPI, obejmujące swym zasięgiem Europę i Amerykę Południową.

Niestety, są to złe wiadomości dla zakładu w Sosnowcu. Koncentracja produkcji na Litwie i w Serbii oznacza bowiem równocześnie redukcję produkcji w sosnowickim zakładzie (redukcje obejma też zakład Haapsalu w Estonii). Ograniczenia mają zostać wprowadzone niemal natychmiast, do końca roku 2014.

Planowana jest także likwidacja powielających się operacji w jednostkach sprzedażowych, R&D, zakupowych, administracyjnych oraz wsparcia produkcji.

Program zmian ma zostać zakończony w pierwszym kwartale 2016 i będzie kosztować około 20 mln EUR. Ma jednak przynieść 12-14 milionów EUR oszczędności rocznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1