reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock / dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2014

Duży kontrakt KenBIT na rynku stoczniowym

KenBIT realizuje Okrętowy Zintegrowany System Łączność dla okrętu 'Kormoran II'
W dniu 23 maja 2014 r. firma KenBIT podpisała umowę ze stocznią Remontowa Shipbuilding S.A. na „Dostawę zintegrowanego systemu łączności, sieci informatycznych i systemu alarmowego z kontrolą dostępu”, w ramach pracy rozwojowej budowy okrętu pod kryptonimem „Nowoczesny niszczyciel nim Kormoran II”.

Projekt jest realizowany przez konsorcjum firm: Remontowa Shipbuilding S.A. (lider konsorcjum), Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. i Stocznia Marynarki Wojennej S.A. KenBit bierze udział w fazach koncepcyjnych, projektach technicznych i roboczych, jak również dostarczy i zamontuje kompleksowy zintegrowany system łączności, sieci informatyczne i system alarmowy z kontrolą dostępu na wykonanym kadłubie okrętu przez lidera konsorcjum.

Całość prac i przekazanie prototypu okrętu Kormoran II przewiduje się na pierwszy kwartał 2017 r. Po pozytywnych testach pracy rozwojowej jest planowane na lata 2019 – 2022 budowa kolejnych seryjnych dwóch jednostek klasy Kormoran II.

‘Jest to duże wyzwanie i wydarzenie dla naszej firmy, a w szczególności dla Oddziału Morskiego KenBIT w Gdyni. Świadczy to też o wysokich kompetencjach i doświadczeniu naszego zespołu, jak również o zaufaniu naszych partnerów biznesowych i Inspektoratu Uzbrojenia MON. W dużej mierze przy tym projekcie zarówno Konsorcjum, jak i KenBIT będzie chciało pokazać, że polskie firmy zbrojeniowe są wstanie wykorzystać polską myśl techniczną poprzez aplikowanie własnych rozwiązań, produktów i systemów dowodzenia. Dlatego też bierzemy się ostro do ciężkiej pracy’ czytamy w komunikacie firmy KenBIT.

Źródło: KenBIT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1