reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© batman2000-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2014

ES-System: 30% rynku

Według szacunków firmy, ma ona już 30% polskiego rynku profesjonalnego oświetlenia LED. Planowane jest podwojenie mocy produkcyjnych.
Bogusław Pilszczek, prezes ES-Systemu, w rozmowie z Pulsem Biznesu oszacował rodzimy rynek oświetlenia LED w roku 2014 na 1 mld zł. Dzięki konsekwentnym inwestycjom, krakowska spółka szacuje, iż w pierwszym półroczu jej udział w rynku wyniósł około 30%. ES System liczy też, że w perspektywie najbliższych sześciu lat, rynek ulegnie podwojeniu.

Sprzedaż spółki stymulują rosnący popyt na oświetlenie LED i ożywienie na polskim rynku budowlanym. Spółka odnosi też coraz więcej sukcesów na rynku międzynarodowym, a eksport stanowi 20% obrotów i ma wzrosnąć do końca roku 2015 do poziomu 30%.

Bogusław Pilszczek zapowiada też dalsze inwestycje w moce produkcyjne: ‘Polski rynek oświetleniowy jest na początku rewolucji LED-owej. Mnóstwo mniejszych i większych firm dopiero zaczyna przestawiać się na taką technologię. My zmiany mamy już za sobą, choć jeszcze w pierwszej połowie roku na naszych wynikach będą ciążyły koszty reorganizacji oraz połączenia zakładów w Wilkasach i Rzeszowie. Pozostają nam inwestycje odtworzeniowe, a nasze moce będą przygotowane na podwojenie produkcji. Spodziewam się, że zajmie nam to dwa lata’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2