reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© swinnerrr-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2014

Indesit i Whirlpool: aktywa w Polsce

Lodówki, zmywarki i kuchenki to produkty wytwarzane w Polsce przez oba koncerny, które w niedalekiej przyszłości staną się jednym organizmem gospodarczym
Whirlpool we wrocławskim zakładzie, powstałym na bazie przejętego w 2002 roku Polar SA, produkuje obecnie zmywarki, lodówki, zamrażarki, kuchenki i płyty kuchenne. Również we Wrocławiu firma posiada Centrum Badań i Rozwoju Produktów oraz Regionalne Centrum Dystrybucji. W warszawie zlokalizowana jest jednostka sprzedażowa amerykańskiego koncernu.

Indesit ma w Polsce aż cztery zakłady produkcyjne. We wrześniu 1999 została otwarta pierwsza fabryka koncernu w Łodzi, produkującą kuchenki wolnostojące. W październiku 2004 r., zainaugurowała produkcję druga fabryka w Łodzi, specjalizująca się w produkcji lodówek wolnostojących. W Radomsku powstały dwa nowe zakłady produkujące od 2008 roku pralki i zmywarki wolnostojące. W roku 2011 w łódzkich zakładach wdrożono też produkcję okapów kuchennych oraz komponentów plastikowych.

Również w Łodzi zlokalizowane jest biuro zarządu i jednostki marketingu, sprzedaży, logistyki, controlingu, jak również międzynarodowe Centrum Rozliczeniowo-Księgowe.

Tak więc, lodówki, zmywarki i kuchenki to produkty wytwarzane w Polsce przez oba koncerny, które w niedalekiej przyszłości staną się jednym organizmem gospodarczym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1