reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flextronics Przemysł elektroniczny | 05 sierpnia 2014

Flextronics opracował własną maszynę

Flextronics poinformował o skonstruowaniu przez zespół Advanced Engineering Group (AEG) wysoko zautomatyzowanej maszyny do montażu mechanicznego, nazwanej Universal Box Build (UBB).
System wyposażony jest w najnowsze sensory IoT (Internet of Things), aktuatory i kamery. UBB przeznaczony jest do montażu produktów o znacznych rozmiarach, takich jak serwery, switch’e czy systemy magazynowania danych.

Kluczowym czynnikiem, odróżniającym UBB od innych wysoko zautomatyzowanych systemów jest możliwość przesyłu sygnału video i danych w czasie rzeczywistym, co pozwala obsłudze na kolekcjonowanie i analizę danych na odległość, celem bieżącej poprawy procesów produkcyjnych i planistycznych. Przedstawiciele Flextronics podkreślają, iż zebranie takich danych w procesie montażu ręcznego było niewykonalne.

Pierwszy UBB został zainstalowany w Silicon Valley Customer Innovation Center. Dzięki modułowej budowie i prostej konfiguracji, system UBB jest łatwo skalowalny i może w prosty sposób zostać wdrożony w innych jednostkach koncernu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2