reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2014

Grupa PKP Informatyka przystępuje do klastra ITS

Spółki Grupy PKP Informatyka wraz z dwunastoma innymi podmiotami podpisały wielostronną umowę utworzenia Klastra ITS.

Do Grupy PKP Informatyka należą Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy, producentem i dostawcą kolejowych tablic informacyjnych LCD oraz tablic paletowych.
Umowa została podpisana 24 lipca podczas spotkania roboczego przedstawicieli grupy założycielskiej, które odbyło się na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Utworzenie Klastra ITS jest odpowiedzią na potrzebę współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, jednostkami naukowo-badawczymi oraz władzami publicznymi skupionymi w obszarach innowacyjnego transportu, w szczególności tzw. Inteligentnych Systemów Transportowych.

W ramach Klastra zostały utworzone grupy robocze, których celem jest rozwijanie inteligentnych rozwiązań transportowych poprzez wypracowanie opłacalnych ekonomicznie mechanizmów, technologii i procedur oraz promowanie i popularyzacja wiedzy w zakresie ITS.

---
Źródło: Kolejowe Zakłady Łączności

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1