reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 sierpnia 2014

MSW Ugandy zamówiło śmigłowce w PZL-Świdnik

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, podpisała umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy na dostawę śmigłowca GrandNew i W-3A Sokół.

Maszyny, które mają być dostarczone w 2015 roku, będą wykorzystywane przez policję w Ugandzie do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego w kraju.

W-3A Sokół to wytrzymały śmigłowiec o wysokiej skuteczności sprawdzający się w każdych warunkach klimatycznych i środowiskowych. Natomiast GrandNew jest najbardziej zaawansowanym technologicznie lekkim dwusilnikowym śmigłowcem na rynku.

Śmigłowce PZL-Świdnik i AgustaWestland znajdują zastosowanie na afrykańskim rynku komercyjnym i parapublicznym w różnego rodzaju misjach związanych z utrzymywaniem porządku publicznego przez ratownictwo medyczne, transport VIP, po transport na morskie platformy wydobywcze i do portów.

---
Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2