reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robyn-mackenzie-dreamstime.com Rynki | 01 sierpnia 2014

Rekordowy kwartał dla smartfonów

Światowy rynek smartfonów wzrósł o 23,1% r/r w drugim kwartale 2014 roku – wynika ze wstępnej analizy firmy International Data Corporation (IDC).

Tym samym w okresie od kwietnia do czerwca 2014 roku na światowy rynek trafiło 295,3 mln sztuk smartfonów, co stanowi nowy rekord kwartalny – informuje IDC.

Samsung ma jedną czwartą udziałów w rynku, co ponad dwukrotnie przewyższa udział Apple (11,9%). Trzecie i czwarte miejsce należy do chińskich firm: Huawei i Lenovo, a piątą firmą jest koreańskie LG. Największa zmianę w porównaniu do drugiego kwartału 2013 roku zanotował Huawei, który zwiększył dostawy niemal dwukrotnie. W II kwartale 2014 roku wzrósł także udział w rynku chińskich dostawców w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, podczas gdy udział liderów, Samsunga i Apple’a, zmalały.---
Źródło: © IDC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1