reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Białostocka Nauka | 01 sierpnia 2014

Studenci PB zbudują nowy łazik marsjański

Twórcy niezwyciężonego Hyperiona już jesienią rozpoczną prace nad kolejnym modelem łazika marsjańskiego. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 275 tysięcy PLN.

Łaziki marsjańskie skonstruowane przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej już trzykrotnie (w 2011, 2013 i 2014 roku) zdobywały złoty medal w zawodach University Rover Challenge odbywających się w Stanach Zjednoczonych, a w 2010 roku robot Magma zdobył trzecie miejsce.

- W przyszłym roku powalczymy także o wysoką pozycję – mówi prof. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Mechanicznego. Opiekun naukowy projektu dr inż. Justyna Tołstoj – Sienkiewicz zapowiada, że prace nad łazikiem marsjańskim rozpoczną się jesienią.

Projekt budowy kolejnego łazika marsjańskiego przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki znalazł się wśród 26 laureatów II edycji programu Generacja Przyszłości.. Mobilny robot przygotowany do pracy w trudnych „marsjańskich” warunkach ma wystartować w zawodach University Rover Challenge 2015.

---
Źrodło: Politechnika Białostocka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1