reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TM-Automation Przemysł elektroniczny | 28 maja 2014

Centrum robotyki przemysłowej pomoże w rozwoju przedsiębiorstw

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym (SIT), zarządzanym przez PARR S.A. powstała unikatowa i pierwsza na Pomorzu Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych (ARiSW).


Miejsce to przeznaczone jest dla przedsiębiorców i kadry inżynierskiej, a także szkół i studentów, którzy będą mogli na bazie Pracowni pozyskać praktyczną wiedzę i skorzystać z nowoczesnych usług. - Utworzenie specjalistycznej pracowni to szansa dla regionu słupskiego w rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Mamy nadzieję, że na bazie Słupskiego Inkubatora Technologicznego oraz Pracowni Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych stworzymy w Słupsku Centrum Promocji i Wspierania Nowych Technologii. W Centrum tym zajdzie się również projektowana obecnie Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii – mówi Mirosław Kamiński – prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Usługi, jakie świadczy pracownia to przede wszystkim prowadzenie szkoleń z wykorzystaniem sprzętu najwyższej jakości i najnowszych technologii z dziedziny automatyki i robotyki, projektowania systemów zrobotyzowanych, skanowania i analizowania wyrobów za pomocą skanera 3D i specjalistycznego oprogramowania. - Unikatową na skalę Polski usługą jest wypożyczanie zrobotyzowanych stanowisk wraz z dostosowaniem i integracją ich do rozwiązań pod potrzeby firm. Wspieramy i doradzamy również przy wyborze indywidualnych i jak najlepszych rozwiązań technologicznych – komentuje Marek Łangowski, przedstawiciel operatora pracowni, firmy TMA LABS. Pracownia o powierzchni 230 m2 została wyposażona w innowacyjne podzespoły automatyki, robotyki i systemy wizyjne firmy Omron Electronics. - Uczestnictwo w tym projekcie współgra z naszą filozofią nieustannego dążenia do doskonałości w działaniach dla dobra ludzkości. Jesteśmy przekonani, że wspierając rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim, realizujemy naszą misję. Ponadto tym, co charakteryzuje nasze produkty i rozwiązania jest przede wszystkim innowacja (firma Omron została zaklasyfikowania m.in. do 100 najbardziej innowacyjnych firm w światowym rankingu Thomson Reuters), a w Słupskim Inkubatorze Technologicznym powstały idealne warunki rozwoju innowacyjnych projektów – mówi Bogdan Krasuski, marketing manager w firmie Omron. Całość zaprojektowała, wykonała i zintegrowała firma TM-Automation z Gdyni. W efekcie powstało:
  • stanowisko z robotem typu DELTA,
  • stanowisko z dwoma robotami typu SCARA z jednym w pozycji podwieszonej,
  • mobilne stanowisko z robotem typu SCARA,
  • stanowisko zaawansowanego i bardzo wydajnego systemu wizyjnego,
  • mobilne stanowisko z systemem i czujnikiem wizyjnym.
Ponadto Pracownię doposażono w:
  • mobilne stanowisko Skanera 3D,
  • oprogramowanie CAD – Solid Edge,
  • dedykowane oprogramowanie do rezerwacji zasobów pracowni TML-RMS (Resource Management System) typuSaaS.
Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych, powstała przy wsparciu funduszy Unii Europejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach projektu „Budowa i wyposażenie Słupskiego Inkubatora Technologicznego”. Uroczyste otwarcie ośrodka planowane jest na 5 czerwca. --- Źródło: © TM-Automation
Załaduj więcej newsów
December 12 2019 10:59 V14.8.5-1