reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andres_rodriguez-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 maja 2014

Nowy rozdział w historii NSN

Nokia Solutions and Networks staje się integralną częścią firmy Nokia


W rezultacie niedawno ogłoszonej nowej strategii firmy Nokia, spółka Nokia Solutions and Networks (NSN), również w Polsce zmienia nazwę i staje się integralną częścią firmy Nokia. Jest to wynikiem konsolidacji Nokii, znanej najbardziej z telefonów komórkowych, która w ciągu ostatniego roku przeszła dużą transformację, sprzedając dział telefonów komórkowych (Nokia Devices & Services) i skupiając się na technologiach przyszłości. Dzisiaj Nokia opiera się na trzech filarach:
  • dział Networks (dawniej firma NSN, należąca w 100% do Nokii) oferuje pełną infrastrukturę oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla operatorów;
  • dział HERE skupia się na inteligentnych technologiach lokalizacyjnych;
  • dział Technologies zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii oraz zdobywaniem i zarządzaniem patentami.
Pod względem sprzedaży, dział Networks jest największym z działów Nokii, której przychody w 2013 roku wyniosły około 13 mld EUR. Dział rozwija technologie dla operatorów telekomunikacyjnych, pozwalające sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transmisji danych w sieciach bezprzewodowych. Inwestycje planowane w ramach rozwoju Networks mają na celu dalsze umocnienie silnej pozycji Nokii w obszarze infrastruktury mobilnych sieci szerokopasmowych i związanych z nią usług oraz w tworzeniu technologii następnych generacji sieci komórkowych - informuje Nokia w komunikacie. Nokia przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat sieci telekomunikacyjne połączą miliardy urządzeń w inteligentne i programowalne systemy. Będzie to wymagało, miedzy innymi, stworzenia odpowiedniego systemu łączności dla tak ogromnej liczby urządzeń. - Nasi klienci w Polsce oraz na całym świecie, mogą mieć pewność, że tak jak do tej pory, będziemy dla nich tworzyć i wdrażać innowacyjne rozwiązania i technologie, które sprostają rosnącym wymaganiom użytkowników i pozwolą im z ufnością patrzeć w przyszłość – mówi Piotr Kaczmarek, szef firmy w Polsce. W Polsce dział Networks dostarcza infrastrukturę i usługi głównym operatorom komórkowym, a jego dwa centra technologiczne we Wrocławiu i Krakowie zatrudniają ponad 2000 inżynierów i programistów, pracujących nad najnowszymi technologiami sieci radiowych i wspomagających operatorów z całego świata. - Wrocławski oddział Nokii, a wcześniej NSN, nie zmienia swojego profilu działalności – w nowej strukturze znajdujemy się w dziale Networks, nasi specjaliści będą zatem kontynuować prace nad najnowszymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, w tym nad technologią nowej generacji – 5G. Cieszymy się na nowe możliwości, które zawsze przynoszą zmiany – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii.
Załaduj więcej newsów
December 12 2019 10:59 V14.8.5-1