reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen-dreamstime.com Nauka | 21 lutego 2014

Aparatura badawcza może służyć celom komercyjnym

Wbrew wątpliwościom, infrastruktura naukowa i dydaktyczna wybudowana ze środków UE może zostać wykorzystana także do celów komercyjnych szczególnie do realizacji projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z przemysłem.

Minister Lena Kolarska-Bobińska wystosowała list do rektorów uczelni publicznych oraz dyrektorów instytutów badawczych dotyczący komercyjnego wykorzystania infrastruktury naukowej.

- Wbrew wielu wątpliwościom, infrastruktura naukowa i dydaktyczna wybudowana ze środków unijnych może zostać wykorzystana także do celów komercyjnych, a przede wszystkim do realizowania projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z przemysłem. Ma to ogromne znaczenie w okresie, gdy priorytetem polityki rządu jest wspieranie rozwoju nauki i innowacyjności – napisała prof. Kolarska-Bobińska w liście. Jak zapewniła minister działanie takie jest zgodne z celami programów operacyjnych perspektywy 2007-2013.

- W ostatnich latach w infrastrukturę nauki i szkolnictwa wyższego zainwestowano ponad 26 mld PLN środków unijnych i krajowych. Wybudowano nowe laboratoria, sale multimedialne, kampusy, centra transferu technologii, jednostki naukowe wyposażone w nowoczesną aparaturę badawczą – czytamy dalej w liście. Jak podkreśla minister, czas budowania mamy został już zakończony i teraz najważniejsze jest wykorzystanie w pełni możliwości jakie daje nowoczesna infrastruktura.

---
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1